Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://dudleydudley7.edublogs.org/2022/05/22/kancelaria-upadlosc-konsumencka-2/
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka na różnych etapach zadłużeniaOdwiedzając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie postaram się rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tym momencie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne – konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. W pierwszej kolejności powinno się uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń – doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły sporo zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest korzystanie z pomocy zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *