Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://wittholgersen9.webs.com/apps/blog/show/50191633-kancelaria-upad-322-o-347-263-konsumencka#comments
https://putnamlemming.livejournal.com/profile
https://skinnerboisen8.bravejournal.net/post/2021/12/08/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
https://postheaven.net/gatescraig0/kancelaria-upadlosc-konsumencka-97zr
https://zenwriting.net/rzeszow-adwokat752/kancelaria-upadlosc-konsumencka-ylzn

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla osób z nadmiernym zadłużeniemOglądając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie będę się starać rzucić ociupinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać jedynie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne – konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na początku pozostaje wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji – klasyczny przykład osób, które wzięły wiele deklaracji i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *